Tryb przyjęcia do szpitala:
I. Pacjenci bez skierowania
1. Pacjent podlega procedurze TRIAGE, diagnostyce, wstępnym leczeniu w SOR, a następnie lekarz pracujący w SOR podejmuje decyzję o konieczności hospitalizacji lub odmowie.
II. Pacjent posiadający skierowanie (dotyczy wszystkich oddziałów zarówno pediatrycznych, jak i zabiegowych, neurologii, onkologii, chorób zakaźnych) zgłasza się do Punktu Przyjęć, zlokalizowanego w obrębie SOR.
1. Pacjent zgłaszający się ze skierowaniem do kliniki pediatrycznej jest rejestrowany do Punktu Przyjęć. Lekarz medycyny ratunkowej/lekarz naczelny szpitala decyduje o miejscu hospitalizacji dziecka w zależności od objawów i wywiadu epidemiologicznego, pod warunkiem, że Rodzic/Opiekun wyrazi zgodę na hospitalizację.
2. Pacjent zgłaszający się ze skierowaniem do pozostałych klinik oczekuje na decyzję lekarza specjalisty kliniki, do której pacjent jest kierowany. Lekarz, w zależności od stanu pacjenta i powodu zgłoszenia się, może zdecydować o rejestracji do PP, a następnie o przyjęciu do kliniki lub rejestracji pacjenta do SOR, lub odmowie przyjęcia na oddział.
III. Pacjenci zgłaszający się na planowe hospitalizacje (zgodnie z wpisem na listę oczekujących) – Punkt Przyjęć Planowych znajduje się w holu głównym szpitala koło Apteki.
Rejestratorka rejestruje pacjenta i zakłada historię choroby do oddziału, do którego ma umówioną hospitalizację. Po podpisaniu zgód pacjent jest przyjmowany do kliniki.
W czasie pobytu w szpitalu pacjent objęty jest Kartą Praw Pacjenta oraz przepisami Regulaminu Porządkowego Szpitala.
Świadczenia szpitalne w trybie nagłym lub planowym obejmują proces diagnostyczno – terapeutyczny trwający od chwili przyjęcia pacjenta do szpitala do momentu jego wypisu.
Hospitalizacja obejmuje: kwalifikacje do leczenia szpitalnego, badania diagnostyczne
i terapię zlecone przez lekarza oraz profilaktykę, pielęgnację i rehabilitację, niezbędne w toku leczenia, jak też wszelkie świadczenia związane z pobytem, w tym usługę transportu sanitarnego; pacjentowi zapewnia się też bezpłatne leki i wyroby medyczne, jeżeli są one konieczne do wykonywania świadczenia.